Aha Peel

Alfa hidroksi asitlerle yapılan işleme aha peeling denmektedir. Bu asitlerden en çok kullanılanı glikolik asit ve laktik asittir, alfa hidroksi asitlerle yapılan cilt soyma işlemine kimyasal peeling adı da verilmektedir. Laktik asitle yapılan peelinge süt peelingi de denmektedir, şeker kamışından elde edilen glikolik asit içinde şeker peelingi vb. isim kullanılır.

Laktik Asit Peeling

 

Süt ve yoğut gibi maddelerden elde edilen laktik asitle yapılan kimyasal peelinge laktik asit peeling denmektedir. Süt peelingi olarak da adlandırılan bu peeling çeşidinde, cilt %50 ve daha yukarı oranlarda laktik asitle soyulur. Laktik asitin düşük oranları nemlendirici olarak kozmetik üretiminde de kullanılır. Kimysal peeling asitleri içerisinde en zayıfı laktik asittir.

 

Glikolik Asit Peeling

 

Şeker kamışı veya şeker pancarından elde edilen veya sentetik olarak sentezlenen şeker asitine verilen bir isimdir glikolik asit. Kimyasal peeling işlemlerinde en sık kullanılan asittir glikolik asit. Oldukça etkili bir kimyasal asittir glikolik asit günlük bakımda ve dermokozmetikte de kullanılan bir asit türüür, kozmetik ürünlerde %2 ile %10 arasında çeşitli oranlarda kullanılır. Kimyasal peeling içinse %25 ile %70 oranlarında kullanılır. 

 

Mandelik Asit Peeling

 

Acıbademden elde edilen bir asit türevidir, çok sık kullanılmamakla birlikte, diğer aha asitlerle karıştırılarak kullanılan bir kimyasal peeling asitidir mandelik asit. Kimyasal peeling yapmak için saf kullanılması oldukça nadirdir.

ADRES

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi-Cumartesi:

10:00-19:00

Pazar Kapalıyız.

Mustafa Kemal Mahallesi 2118 cadde Maidan C Blok Kat.9 No:112
06510 Çankaya, Ankara

+90 312 221 00 16

2018 by Creative qp

İLETİŞİM